Parkour w pracy

Jak dobrze wiadomo większość obecnych Traceurów to gimnazjaliści lub licealiści. To właśnie oni w niedalekiej przyszłości staną przed wyborem studiów i będą musieli podjąć ostateczną decyzję co chcą robić w dorosłym życiu.
Jest to odpowiedzialna i życiowa decyzja gdyż należy wybrać to co lubimy, by za kilka lat mieć satysfakcję z wykonywanej roboty. Czytając fora zauważyłem, że większość osób chciałaby wiązać swoją pracę z Parkourem. Mimo to duża liczba osób przestaje rozmyślać na ten temat, bo w końcu co mogę robić? Grać w filmach? To niemożliwe. Jak się jednak okazuje zawodów, w których kocia zwinność może być użyteczna jest wiele.

Strażak - bez wątpienia zawód wymagający kondycji, siły i zwinności. Dowodem na to może być ojciec Belle'a, który za swoją służbę w oddziale straży pożarnej otrzymał liczne medale i odznaczenia. Czy nie byłoby miło ratować ludzkie życie korzystając z Parkour? Wydaje mi się, że warto byłoby się nad tym zastanowić. Każdy, kto chciałby rozwijać się w tym kierunku informacje o rekrutacji i wymogach znajdzie na http://www.sgsp.edu.pl

Policjant - wyobraźcie sobie co by było gdyby każdy policjant trenował Parkour. ;-) Dlaczego więc wy mielibyście nie zostać stróżami prawa? Ścigając przestępców umiejętność szybkiego wspinania, perfekcyjne vaulty oznaczają sukces. Nie dość, że znów przyczyniamy się do pomocy ludziom to dodatkowo robimy to z pasją. Każdy, kto chciałby w przyszłości zostać policjantem powinien zajrzeć na stronę Wyższej Szkoły Policyjnej w Szczytnie gdzie znaleźć można informacje na temat wymogów, rekrutacji oraz pracy. (http://www.wspol.edu.pl)

Kaskader - niebezpieczny ale również pociągający zawód. Tutaj przyda się nie tylko Parkour ale również odwaga w innych dyscyplinach. Wydaję mi się jednak, że jako kaskader ciężko będzie o pracę a na pewno nie będzie ona stałą. Nie codziennie przecież będziemy brać udział w pokazach czy grać na planie filmu.