Tutorial Wall run

bieg po ścianie

Witam i od razu wyjaśniam: ten tutorial to ilustrowane omówienie sposobu wykonywania tak zwanego poziomego wall runa, czyli krótkiego biegu po ścianie. Ten trick jest efektowny i stosunkowo prosty do nauczenia. Jest to coś na kształt kilkukrotnego tic-taca, jego przedłużenie poprzez zaniechanie odbicia od ściany i stawianie kolejnych kroków. Jak podaje legenda :) możliwe jest wykonanie nawet 5-krokowego wall runa! Mnie osobiście udało się wykonać 3 kroki na ścianie w taki sposób, więc zachęcam do treningu. Wall runem można pokonywać niskie przeszkody umieszczone przy ścianach czy też dołączać do niego obrót. Na początku jednak zapoznajmy się ze "standardowym", dwukrokowym biegiem po ścianie. Wykonuje i komentuje choose.an.egg.

Spokojny i dość szybki nabieg na ścianę pod kątem około 45°, z wyliczonymi krokami.
Mocne wybicie do góry i w kierunku ściany. Wyrzut rąk do góry, wewnętrzna noga wędruje na jak najwyższy punkt ściany.
Zbliżenie się do ściany, ciało ochylone w bok, stopa "przyklejona do ściany", druga noga posuwa się naprzód.
Punkt kulminacyjny - najwyższa pozycja na ścianie, ciało najbardziej odchylone od pionu. Zmiana nogi - wewnętrzna odrywa się a przed nią stawiana jest noga zewnętrzna.
Spadek. Odbicie nogą zewnętrzną od ściany, powracanie do pionu.
Swobodny lot w dół. Przygotowanie do lądowania na obie nogi; wzrok skupiony na punkcie lądowania, ciało pochylone w kierunku lotu, nogi ugięte.
Lądowanie i kontynuacja biegu.