Hello World!

Witam gorąco w najnowszym numerze magazynu od traceurów dla traceurów - e-Parkour#7. Mimo, że materiały były realizowane i zbierane pod koniec roku szkolnego i na początku wakacji, który to okres nie sprzyja raczej pisaniu tekstów, ten numer jest całkiem obfity. Oby tak dalej! Teraz czas na omówienie rozmaitych spraw związanych z e-Parkour. Przez te niecałe 1,5 miesiąca, które minęło od naszego ostatniego spotkania sporo się tego nazbierało...

Tym co rzuca się w oczy jest nowy szablon e-Parkour. No, może układ pozostał podobny, ale od strony "technicznej" i od strony różnych szczególików to duży krok naprzód. W imieniu Riva proszę o komentowanie nowego layoutu e-Parkour. Czy podoba się Wam taka niespodzianka?

Druga sprawa to współpraca z serwisem extrema.wp.pl, polegająca na publikowaniu artykułów sygnowanych e-Parkour na wspomnianym serwisie. Współpraca trwa już od ponad miesiąca, ma się całkiem dobrze, w jej ramach opublikowano dotychczas dwa teksty. Wypatrujcie kolejnych artykułów z e-Parkour w dziale "Ekstremalna Prasa" serwisu extrema.wp.pl i komentujcie!

Trzecia sprawa jest bardzo ważna: od jutra (2. lipca 2006) będzie rozstrzygany konkurs na logo e-Parkour, które stanie się stałym elementem strony i każdego nowego numeru. Na forum e-Parkour od ponad 2 miesięcy zgromadziliśmy ponad 50 różnych prac, a jutro startuje głosowanie, które potrwa 2 tygodnie. Zainteresowanych serdecznie zapraszam do współwyboru nowego logotypu magazynu!

Czwarta sprawa to patronat e-Parkour nad imprezą MMZ Extreme Meeting, która odbyła się 25. czerwca w Mińsku Mazowieckim i o której szerzej pisaliśmy na stronie głównej: e-Parkour.info. Przypominam o niej tutaj dlatego, ponieważ była to pierwsza patronowana przez nas (choć nie tylko) impreza, zatem jeśli sami organizujecie podobny duży zlot, imprezę lub coś podobnego nie wahajcie się i piszcie do nas - chętnie rozreklamujemy Waszą imprezę poprzez stronę e-Parkour lub tez bezpośrednio w magazynie. Jeśli czyta to ktoś z obecnych na "Ekstremalnym Spotkaniu" niech wie, że oczekuję relacji z imprezy do następnego numeru... :)

Zmianie uległ magazyn, zmianie ulegnie tez niebawem (za około 2 tygodnie) sama strona e-Parkour. Zmieni się wygląd oraz znacznie rozszerzy zawartość. W planie jest stworzenie zintegrowanego z forum działu przeznaczonego dla nowych, chętnych do pomocy ale bez pomysłu na materiał oraz mniej zdolnych, ale pełnych pomysłów ludzi, którzy mogliby korzystać wzajemnie z bazy pomysłów na artykuły do zrealizowania oraz udzielać sobie redaktorskich wskazówek. Po szczegóły odsyłam na razie na forum magazynu.

Przygotowujemy się do akcji reklamowej magazynu e-Parkour. Na razie tylko w Internecie. Poszukiwana jest dobrze władająca językiem polskim, pracowita, uczciwa i samodzielna osoba, która podejmie się misji "zasiania" w Sieci linków do e-Parkour. Oferuję wsparcie techniczne i wszelką pomoc. I znów, żeby poznać szczegóły trzeba się zarejestrować i napisać na naszym forum :)

To były "z grubsza" wymienione różne e-Parkourowe "sprawki". Przejdźmy teraz do omówienia zawartości numeru. Tematem przewodnim e-Parkour#7 są ściany. Niech te 4 skromne artykuły zawarte w dziale "Temat numeru" zainspirują Was, pokażą coś nowego i dadzą impuls do częstszego i lepszego wykorzystywania w swoim PK nawierzchni pionowych.

Co poza tym? Wiele smacznych kąsków: galeria Erkha z Red Bull City Rage, recenzja finałowych filmów z tejże imprezy przygotowana przez Mikundę, dwa artykuły dotyczące Akrobatyki: Stankola "na tak", neverminda "na nie", nowość! - pierwsza część opowiadania o traceurze pisanego specjalnie dla e-Parkour przez neverminda, wyróżniające się wyraźnym przesłaniem teksty: "Kierunek treningu" thaACTEone i "Samozwańczy filozofowie" neverminda. Tradycyjnie mamy prezentacje klanów - w tym numerze gościmy u siebie Band of Traceurs oraz Flowpark. Na deser pozostaje wywiad z Erkhem. Zapraszam do czytania.

Praca w e-Parkour wre - praktycznie już zaczynamy zbieranie materiałów do następnego numeru. Dlatego jak zwykle zachęcam i zapraszam do współpracy. Tematem przewodnim e-Parkour#8 będą... skoki. Miłego czytania, miłego komentowania, miłego pisania i wysyłania do nas swoich artykułów.

Michał "choose.an.egg" Gurbiel,
rednacz e-Parkour