Band of Traceurs

Jakie były początki?
Wszystko zaczęło się od obejrzenia pierwszej części filmu "Yamakasi", wtedy to zaczęliśmy w 6 osób skakać przez barierki i murki. Za datę startu naszej przygody z Le Parkour uznajemy sierpień 05'. Wtedy to ja (Herdzik) i Naruto wpadliśmy na pomysł założenia składu, który by regularnie trenował. Tak powstał Monkey Team. Niestety dotrwaliśmy tylko do zimy. Wtedy kilku chłopaków odpadło od naszej grupy i mieliśmy kryzys przez 2 miesiące. Wraz z początkiem wiosny z powrotem wróciliśmy do treningów. Podczas biegania po mieście spotkaliśmy dwóch traceur' ów i tak poznaliśmy resztę naszego składu. Obecnie jesteśmy jednym teamem, ale używamy 2 nazw: Band of Traceurs (BoT) oraz Klan Parkour Monsters (K-P-M). W skład wchodzą:

1. Herdzik
2. Naruto
3. GAMEr
4. Olsen
5. Kozi
6. Maniek
7. Morino
Szlifowanie umiejętności...
Prawie wszyscy zaczynali od zera, tylko Herdzik miał na początku łatwiej, gdyż ma za sobą 8 lat trenowania Judo. Pierwszymi trikami były: one handed vault, two handed vault oraz monkey vault. Wraz ze wzrostem naszego zainteresowania Le Parkour oraz treningami rosły nasze umiejętności. Zaczęliśmy już robić: dash vault, reverse vault, king kong vault... Można jeszcze długo wymieniać co umiemy, ale nie na tym polega filozofia, którą wymyślił David Belle. Jak wiemy, Parkour w dużej mierze polega na przełamywaniu barier oraz pokonywaniu własnych lęków. Dzieki dobremu przygotowaniu fizycznemu cały team potrafi całkiem ładnie wykonać front flipa oraz Aeriala. Jednak cały czas podnosimy poziom swoich umiejętności i codziennie każdy z nas z pełną determinacją i poświęceniem oddaje się trenowaniu Le Parkour.


Co dalej?
Trzymamy się razem i tak pozostanie. Jeszcze nikt w teamie nie ma 18 lat, więc trzeba doczekać do pierwszej 18-stki.
Mieszkamy w małym mieście, ale już znamy kilku amatorów, którzy w przyszłości być może dołączą do nas. Bardzo byśmy chcieli rozreklamować Le Parkour, ale niestety to nie jest takie proste. Jeśli przeczyta to ktoś ze Świdnika, zawsze może przyjść na nasz trening lub odwiedzić naszą stronę: www.pkswidnik.prv.pl

Herdzik