Poradnik Nooba

Czyli jak na starcie zrobić dobre wrażenie.


Tekst ten ma za zadanie podać Wam kilka wskazówek jak NIE zrobić z siebie ostatniego osła na forach internetowych i podczas dyskusji o Le Parkour.

1. Dowiedz się o czym rozmawiasz:
Poszukaj informacji czym jest PK, kto go stworzył i kim ta osoba jest, sprawdź w kilku miejscach bo może się okazać że trafisz na jakiś felerny materiał, wyssany z palca przez kogoś kto się na tym nie zna.

Przydatne linki:
Wikipedia
Overground.com.pl
Extremeart
Extremeart

2. Dowiedz się z czym to się je:
Poznaj i NAUCZ się podstawowych vaultów naucz się ich dokładnie i z pewnych źródeł, szukaj tutoriali na forach w Google i na różnych stronach internetowych.

Przydatne linki:
Parkour.pl
Extremeart
leparkour.pl
le.parkour.pl

3. Najpierw sprawdź potem pytaj:
W całym Internecie wszyscy oczekują od ciebie jednego - samodzielności; najpierw sprawdź w Google i w wyszukiwarce na forum to co chcesz się dowiedzieć, dopiero wtedy gdy jesteś PEWNY, że to czego szukasz nie znajduje się w Internecie, pytaj o to, ale nie zakładaj nowych tematów dla jednego pytania, jest wiele tematów które przecież są bardzo zbliżone tematyką do twojego pytania, pisz tam.

Przydatne linki:
Google
le.parkour.pl
leparkour.pl


4. Rozpoznanie:
Przeglądając fora na pewno zauważysz że niektórzy użytkownicy cieszą się większym szacunkiem niż inni; przeważnie są też moderatorami, kiedy chcesz założyć temat i nie jesteś pewien w jakim dziale forum go umieścić pisz do nich, na pewno udzielą ci pomocy.

5. Nie śpiesz się:
Pobądź na forum przez kilka dni zanim coś napiszesz, rozejrzyj się po nim, poznaj jego strukturę, użytkowników, każde forum ma swoisty klimat, wczuj się w niego a kiedy uznasz że znasz już forum znajdź temat w którym będziesz mógł się przedstawić i zrób to.

6. Mówisz co wiesz:
Mów tylko o tym na czym się znasz, nie powtarzaj informacji zasłyszanych z niewiadomego źródła, upewnij się czy to co piszesz i mówisz nie jest kompletną bzdurą.

7. Wszystko ma swoje prawa:
Na forach obowiązują ustalone przez administratorów regulaminy, najpierw je przeczytaj i stosuj się, bo chyba nie chcesz szybko kończyć swojej przygody na forum.

8. Bądź sobą:
Nie podawaj się za kogoś kim nie jesteś, otwarcie mów że jesteś początkującym, nie zgrywaj doświadczonego i takiego który o wszystkim wie i wszystko umie, ludzie są negatywnie nastawieni do takich osób.

Dzięki tym wskazówkom masz szansę nie zbłaźnić się w internetowym środowisku PK.

Noob (skrót od ang. "newbie") - osoba początkująca w danym temacie, często błędnie utożsamiana z lamerem, osobą udającą że na wszystkim się zna jednocześnie posiadając nikłą wiedzę i umiejętności.

Mikunda